Geoblog.pl    Rawanel    Podróże    Indie 2010    Chennai

Chennai

Indie, Chennai

Rano załatwiamy riksiarza, który za 50Rs. na godzinę zgadza się pokazać nam najważniejsze zabytki miasta. Jedziemy najpierw na Marina Beach, drugą co do wielkości plażę miejską świata. Potem świątynia Parthasarathy z VIIIw. Poświęcona Kriśnie, jest uważana za najstarszy obiekt sakralny w Chennai. Następnie bazylika św.Tomasza, znana jako miejsce spoczynku św.Tomasza. I na koniec, cudnie kolorowa świątynia Kapaleśwara, kolejna świątynia z VIII wieku.Po powrocie do hotelu, kiedy chcę płacić, riksiarz mówi, że umawialiśmy się na 50Rs za godzinę, ale od osoby. Oczywiście wcześniej nie wspomniał o tym. Po krótkiej wymianie zdań płacę jednak 100 za godzinę, czyli w sumie 300, bo cała trasa zajęła nam 3 godziny. Tak, że po 4 tygodniach w Indiach i tak dałem się nabrać.
Idziemy coś zjeść i po krótkim odpoczynku w hotelu idziemy pieszo, bo to niedaleko, zobaczyć kościół św.Andrzeja. Wieczorem zaglądamy jeszcze do kafejki internetowej.

BPE
BPE - 2010-09-29 16:24
Ta świątynia jest niesamowita ...... jak z najpiękniejszej baśni !!! ....w porównaniu z niektórymi naszymi współczesnymi kościołami przypominajcymi bardziej supermarkety.....

Rawanel
Robert Folwaczny
Zasoby: 111 wpisów111 18 komentarzy18 1010 zdjęć1010 15 plików multimedialnych15

10.07.2017 - 11.08.2017

01.07.2010 - 04.08.2010