Geoblog.pl    Rawanel    Podróże    Wietnam 2017    Zwiedzamy Hanoi
2017

Zwiedzamy Hanoi

Wietnam
Wietnam, Hanoi

Po obfitym hotelowym śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie Hanoi. Zaczęliśmy od chodzenia bez większego planu po uliczkach starego miasta w okolicach naszego hotelu. Ruch na ulicach dość spory, interes się kręci, Wszędzie mnóstwo sklepików oferujących towar wszelkiego rodzaju. Można jednak zaobserwować pewną regułę. Jeśli na jakiejś ulicy sprzedają ciuchy, to wokół same sklepy z ciuchami, jeśli kawę to w najbliższej okolicy same sklepiki z kawą itd. Po drodze trafiliśmy do hali targowej Dong Xuan w której to samo co na ulicach, ale w jednym miejscu i pod dachem. Idąc dalej na południe dotarliśmy do jeziorka Hoan Kiem , symbolicznego centrum Hanoi. na jeziorze znajduje się świątynia Ngoc Son połączona z nabrzeżem malowniczym Mostem Wschodzącego Słońca. Pagoda poświęcona jest nauczycielom konfucjanizmu i taoizmu. Trzeba kupić bilet, o ile pamiętam to około 20K od osoby. Następnie spacer wokół jeziora. Na jeziorze znajduje się jeszcze jeden zabytek, wybudowana w 1886 roku tak zwana Żółwia Wieża.
Okrążyliśmy jeziorko i trochę dalej na zachód trafiliśmy do katedry św.Józefa. Ta neogotycka świątynia funkcjonuje od 1886 roku i bardzo przypomina paryską Notre-Dame. Zataczając wielkie koło wokół starego miasta wróciliśmy do hotelu. Wieczorem jeszcze raz wyjście na stare miasto, głównie na kolację, ale też spacer, oglądanie, oglądanie i oglądanie.

Rawanel
Robert Folwaczny
Zasoby: 111 wpisów111 18 komentarzy18 1010 zdjęć1010 15 plików multimedialnych15

10.07.2017 - 11.08.2017

01.07.2010 - 04.08.2010