Geoblog.pl    Rawanel    Podróże    Wietnam 2017    Wycieczka łodzią
2017

Wycieczka łodzią

Wietnam
Wietnam, Vĩnh Long

Wykupiliśmy wycieczkę łodzią po delcie w naszym resorcie. Cena 10$ od osoby, na łodzi tylko my i sternik. O 6.30 meldujemy się na przystani tuż przy naszym ośrodku. Na pokład dostajemy śniadanie.Wypływamy pijąc kawę i przy bagietkach z omletami podziwiamy widoki. Odwiedzamy pływający targ, a następnie targowisko w Vinh Long, gdzie mamy półgodzinną przerwę. Kupuję Rambutany i banany. Płyniemy dalej. po pewnym czasie przesiadamy się na małą wiosłową łódkę i wpływamy w wąski kanał. Jest naprawdę fajnie. Po drugiej stronie kanału czeka na nas nasza duża łódź. Płynąc dalej nasz sternik pozwala nam z Łukaszem sterować. To dopiero frajda, prowadzę samodzielnie łódź motorową po Mekongu. Na zakończenie wycieczki odwiedzamy wytwórnię słodyczy z ryżu. przyglądamy się produkcji i mamy możliwość degustacji słynnej wężówki. Wycieczka kończy się około 13. Po krótkim odpoczynku bierzemy rowery i jedziemy eksplorować wyspę. Trochę pada, ale to nam nie przeszkadza. Trafiamy do kościoła katolickiego, gdzie jest akurat msza. Mamy okazję chwilę posłuchać jej po wietnamsku. Odpoczynek robimy sobie w kawiarence przy drodze, gdzie pijemy kawę mrożoną po 10k. Kupuję wodę 1,5l za 10k i pepsi 1,5l za 17k dongów. Wracamy na kolację do naszego ośrodka. Wieczorem siedzimy w naszej knajpce pijąc napoje, które bierzemy sobie sami z lodówki. Trzeba tylko zrobić kreskę w zeszycie. Płatne przy wymeldowaniu. Ceny niewiele wyższe niż w sklepie.

Multimedia (1)
  • rozmiar: 0,00 B  |  dodano

Rawanel
Robert Folwaczny
Zasoby: 111 wpisów111 18 komentarzy18 1010 zdjęć1010 15 plików multimedialnych15

10.07.2017 - 11.08.2017

01.07.2010 - 04.08.2010